Home produkty / e-shop Konopné semienko Naklíčené konopné semienko BIO 200 g
SUM Organic Germinated Hemp Seed 200 g / SUM Naklíčené konopné semienko BIO 200 g

Naklíčené konopné semienko BIO 200 g

Naklíčené a šetrne vysušené konopné semienko. Sila prebudenej prírody! Môžete jesť rovno alebo pridať do ľubovľných pokrmov či už celé alebo pomleté. Super ingrediencia do smoothie.
5,00 €
(cena s DPH)
Výživové údaje:
(Priemerné nutričné hodnoty na 100g výrobku)
Energetická hodnota: 2320Kj/550Kcal
Bielkoviny: 26g
Karbohydráty: 31g (z toho: Sacharidy: 2g, Vláknina: 29g/116%)
Tuky: 36g/55%* (z toho: Trans: 0; Nasýtené: 3g, Mononenasýtené (Omega-9): 4g, Polynenasýtené: 27g z toho: Omega-6: 20g, Omega-3: 7g)
Cholesterol: 0, Sodík 0
Vitamíny: B1: 45%*, B2: 20%*, B3: 40%*, B6: 40%*, B9(kyselina listová): 70%*
Minerály a stopové prvky: Železo 90%*, Magnesium 170%*, Zinok 70%*, Meď 90%*, Fosfor 90%*
*doporučenej dennej dávky
Zloženie:
100% *Bio Raw konopné semienko surové nelúpané (živá strava = raw). *bio = z ekologického poľnohospodárstva.
Krajina pôvodu:
Kanada alebo EU
Popis produktu

Konopné semienko sa často označuje ako superpotravina, pretože obsahuje cez 26% mimoriadne dobre využiteľnej bielkoviny, a až 27% polynenasýtených mastných kyselín (omega-3 a omega-6) v ideálnom pomere 2 až 3:1. Nelúpané konopné semienko je v obľube aj vďaka extra vysokému obsahu nerozpustnej vlákniny (takmer 30%), ktorá jemne dráždi steny čreva a tak vyvoláva prirodzené peristaltické sťahy, čo ocenia najmä tí, ktorí majú problémy s vyprázdňovaním.

 

Konopné semienko je výborným zdrojom vitamínov skupiny B, vrátane kyseliny listovej, takisto vitamínu E a mnohých minerálov ako železa, magnézia, medi, zinku, fosforu a mangánu.

 

Konopné semienka môžete jesť len tak, surové, alebo jemne chvíľku opražiť na panvici s nerafinovanou morskou soľou či korením, alebo aj na sladko s ryžovým či jačmenným sladom alebo kokosovým cukrom. Alebo pridajte do cesta na chlieb či slané pečivo ako chrumkavú ingredienciu. Nestratia sa ani v muesli, šaláte a pod. Môžete pomlieť napr. na makovom mlynčeku alebo v mixéri a pridať do múky alebo aj do ovocnej či makovej plnky, čím ju obohatíte o výnimočné proteíny, PUFA a vlákninu.

 

Jemne naklíčené semienko je výborné na prípravu konopného mlieka. Semienko umyte, vhodťe do mixéra, pridajte trošku vody a dobre pomixujte. Potom doplňte vodu v pomere 1:5 až 1:15 k semienku - podľa toho aké chcete mlieko intenzívne. Chvíľku pomixujte a preceďte cez jemné sitko. Mlieko môžete dosladiť medom alebo prírodným sladidlom podľa Vašeho výberu, takisto môžete dochutiť vanilkou, kakaom či ceylonskou škoricou alebo ako len chcete.