Home produkty / e-shop Konopné semienko Konopné semienko natural Raw BIO 1kg
SUM Organic Hemp Seed 1 kg / SUM Konopné semienko BIO 1 kg

Konopné semienko natural Raw BIO 1kg

Veľké balenie triedeného konopného semienka najvyššej kvality určeného pre nás, ľudí. Dôležité je vedieť, že nekupujete potravu pre vtáčiky alebo kone!
10,00 €
(cena s DPH)
Výživové údaje:
(Priemerné nutričné hodnoty na 100g výrobku)
Energetická hodnota: 2320Kj/550Kcal
Bielkoviny: 26g
Karbohydráty: 31g (z toho: Sacharidy: 2g, Vláknina: 29g/116%)
Tuky: 36g/55%* (z toho: Trans: 0; Nasýtené: 3g, Mononenasýtené (Omega-9): 4g, Polynenasýtené: 27g z toho: Omega-6: 20g, Omega-3: 7g)
Cholesterol: 0, Sodík 0
Vitamíny: B1: 45%*, B2: 20%*, B3: 40%*, B6: 40%*, B9(kyselina listová): 70%*
Minerály a stopové prvky: Železo 90%*, Magnesium 170%*, Zinok 70%*, Meď 90%*, Fosfor 90%*
*doporučenej dennej dávky
Zloženie:
100% *Bio Raw konopné semienko surové nelúpané (živá strava = raw). *bio = z ekologického poľnohospodárstva.
Krajina pôvodu:
Kanada alebo EU
Popis produktu

Na rozdiel od bežných konopných semienok, ktorými sa kŕmia vtáky, kone či ryby má naše semienko vyšší nutričný potenciál, takmer dvojnásobné množstvo vzácnej kyseliny GLA (omega-6) a SDA (omega-3) a podstatne vyššie množstvo omega-3. Je to tým, že sa jedná o odrodu Finola alebo inú kvalitnú odrodu, ktorá bola vyšlachtená pre potreby človeka s dôrazom na vysoký obsah proteínov a PUFA.

 

Konopné semienko sa často označuje ako superpotravina, pretože obsahuje cez 26% mimoriadne dobre využiteľnej bielkoviny, a až 27% polynenasýtených mastných kyselín (omega-3 a omega-6) v ideálnom pomere 2 až 3:1. Nelúpané konopné semienko je v obľube aj vďaka extra vysokému obsahu nerozpustnej vlákniny (takmer 30%), ktorá jemne dráždi steny čreva a tak vyvoláva prirodzené peristaltické sťahy, čo ocenia najmä tí, ktorí majú problémy s vyprázdňovaním.

 

Konopné semienko je výborným zdrojom vitamínov skupiny B, vrátane kyseliny listovej, takisto vitamínu E a mnohých minerálov ako železa, magnézia, medi, zinku, fosforu a mangánu.

 

Konopné semienka môžete jesť len tak, surové, alebo jemne chvíľku opražiť na panvici s morskou soľou či korením, alebo aj na sladko s ryžovým či jačmenným sladom alebo rapadurou (suš. trstinovou šťavou). Konopné semienko môžete po jemnom opražení alebo len tak surové zmiešať s medom a škoricou. Alebo pridajte do cesta na chlieb či slané pečivo ako chrumkavú ingredienciu. Nestratia sa ani v muesli, šaláte a pod. Môžete pomlieť do múky alebo aj do ovocnej či makovej plnky, čím ju obohatíte o výnimočné proteíny, PUFA a vlákninu.

 

Skúste naklíčiť a klíčky bohaté na vitamín E a chlorofyl použiť do šalátov, cestovín, pomazánok či polievok.

 

Jemne naklíčené semienko je výborné na prípravu konopného mlieka. Semienko umyte, nechajte vo vode 12-24 hodín (vodu po 12 hodinách vymeňte), potom preláchnite, vhodťe do mixéra, pridajte trošku vody a dobre pomixujte. Potom doplňte vodu v pomere 1:5 až 1:15 k semienku - podľa toho aké chcete mlieko intenzívne. Chvíľku pomixujte a preceďte cez jemné sitko. Mlieko môžete dosladiť medom alebo prírodným sladidlom podľa Vašeho výberu, takisto môžete dochutiť vanilkou, kakaom či škoricou alebo ako len chcete.

 

Skúšajte, experimentujte a potom nám napíšte!