Home produkty / e-shop Konopný olej Konopný olej natural 250 ml
hemp seed oil SUM natural 250 ml / konopný olej SUM natural 250 ml
hemp seed oil SUM natural 250 ml / konopný olej SUM natural 250 ml

Konopný olej natural 250 ml

Za studena lisovaný olej z konopných semienok, nerafinovaný, natural. Štandardne vysoká kvalita. Výhodná cena! Napriek tomu, že nepochádza z bio poľnohospodárstva, neboli použité chemické hnojivá ani pesticídy.
6,98 €
(cena s DPH)
Výživové údaje:
(Priemerné nutričné hodnoty v 100 ml výrobku = 92 g)
Energetická hodnota: 3404 Kj / 828 Kcal
Tuky: 92 g (z toho: Nasýtené: 8 g, Mononenasýtené (Omega-9): 10 g, Polynenasýtené: 72 g z toho: ALA (kyselina alfa-linolénová, Omega-3): 21 g
Karbohydráty: 0 g
Vláknina: 0 g
Bielkoviny: 0 g
Soľ: 0 g
Vitamíny: vitamín E: 67,8 mg / 565%*
*referenčný denný príjem (dospelí)
Zloženie:
100% za studena lisovaný olej z *bio konopných semienok, živá strava (raw food). Fľašované v ochrannej atmosfére pre zachovanie dlhodobej čerstvosti. *bio = z ekologického poľnohospodárstva.
Krajina pôvodu:
Kanada
Popis produktu

ČO OBSAHUJE KONOPNÝ OLEJ?

80% polynenasýtených mastných kyselín (PUFA), čo je najviac medzi rastlinnými olejmi vôbec. PUFA (Omega-3 a Omega-6) sú všeobecne považované za zdraviu prospešné tuky. Podmienené je to však ich vzájomným pomerom. V poslednom čase sa javí nadmerný príjem hlavne Omega-6 oproti Omega-3 ako jeden z faktorov vzniku mnohých civilizačných ochorení. Za ideálny sa považuje pomer 2 až 3:1, čomu presne zodpovedá práve konopný olej. Konopný olej obsahuje aj výnimočnú GLA (kyselinu gama-linolénovú) a SDA (kyselinu stearidonovú). Okrem toho obsahuje cca 10% mononenasýtených mastných kyselín (Omega-9), ktoré obsahuje napr. aj olivový olej. Zvyšných cca 10% sú nasýtené tuky, ktorých obsahuje absolútne najmenej zo všetkých zdrojov. Preto z konopného oleja nepriberiete, naopak, môže významne pomôcť pri chudnutí.

Z vysokým obsahom vitamínu E.