Home produkty / e-shop Konopný proteín Konopný proteín s vlákninou BIO 200 g
SUM Hemp Protein High Fibre Organic 200 g / SUM Konopný proteín s vlákninou BIO 200 g
SUM Hemp Protein High Fibre Organic 200 g / SUM Konopný proteín s vlákninou BIO 200 g

Konopný proteín s vlákninou BIO 200 g

TERAZ AKCIA - posledné balenia s min. trvanlivosťou do konca októbra! Super ingrediencia do koláčov. Je prirodzene bezlepkový, s vysokým obsahom kvalitných bielkovín, vlákniny, minerálov a vitamínov.
2,99 €
(cena s DPH)
Pôvodná cena: 5,98 €
Zľava: 2,99 €
Poznámka:
Akciový produkt s minimálnou trvanlivosťou do 31-10-2018.
V akcii do vypredania zásob.
Výživové údaje:
(na 100 g výrobku)
energia: 1300 kJ / 314 kcal
tuky: 10 g (z toho: nasýtené mastné kyseliny: 1 g)
sacharidy: 3 g (z toho: cukry: 2 g)
vláknina: 44 g
bielkoviny: 31 g
soľ**: 0,15 g
** bez prídavku soli. Soľ je obsiahnutá v potravine len v dôsledku prirodzene sa vyskytujúceho sodíku.

minerály: železo 15,0 mg / 107%*; fosfor 1000 mg / 143%*; horčík 470 mg / 125%*; zinok 7,20 mg / 72%*; meď 1,90 mg / 190%*; mangán 12 mg / 600%*
vitamíny: tiamín (B1) 0,90 mg / 82%*; vitamín B6 1,00 mg / 71%*; kyselina listová 180 μg / 90%*
* denné referenčné príjmy vitamínov a minerálnych látok (dospelí).
Zloženie:
hrubý konopný prášok*, konopný proteínový prášok*.
* = bio, z ekologického poľnohospodárstva
Krajina pôvodu:
Kanada
Popis produktu

ČO JE KONOPNÝ PROTEÍN S VLÁKNINOU?

Konopný proteín s vlákninou je vlastne vysoko-proteínová hrubá múka z výlisku konopného semienka po vylisovaní oleja. Konopný proteín je vyrobený za studena čisto mechanickými postupmi, je v kvalite bio, bez GMO a samozrejme bezlepkový.

ČO OBSAHUJE KONOPNÝ PROTEÍN S VLÁKNINOU?

Kedže sa vyrába z konopného semienka až po vylisovaní oleja, je konopný proteín nízkotučný. Napriek tomu obsahuje stále zhruba 10% tukov, z toho takmer 80% polynenasýtených mastných kyselín (omega-3 a omega-6), z ktorých však rozhodne nepriberiete. Ale čo je najdôležitejšie: konopný proteín s vlákninou obsahuje cca 1/3 bielkovín a viac než 40% vlákniny. Bielkovina v konopnom semienku je komplexná a dobre vyvážená – to znamená, že obsahuje všetkých 8 esenciálnych aminokyselín potrebných pre využitie bielkoviny v našom organizme. Princíp využitia bielkovín je jednoduchý: bielkovina sa využije, pokiaľ obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, a to v určitých vzájomných pomeroch. Pokiaľ je napr. jednej z nich veľmi málo, dokáže organizmus využiť iba toľko bielkovín, ktoré zodpovedá pomernému množstvu tejto najmenej obsiahnutej aminokyseliny. Veľa rastlinných zdrojov bielkovín nie je dobre využiteľných najmä vďaka niektorej chýbajúcej esenciálnej aminokyseline.

Vysoký obsah vlákniny udržuje tráviaci trakt v dobrej kondícii. Obsahuje cez 40% vlákniny, viac ako bežná celozrnná obilná múka. Nerozpustná vláknina podľa bežne dostupných zdrojov účinne pomáha čistiť hrubé črevo, jemne dráždi jeho steny, čím vyvoláva prirodzené peristaltické sťahy, čím prispieva k pravidelnému vyprázdňovaniu.

AKO HO POUŽÍVAŤ ?

Jednoducho. Vynikajúci ako ingrediencia do nepečených koláčov, guliek či raw tyčiniek so sušeným ovocím. Alebo skúste nahradiť časť múky našim konopným proteínom vo svojich sladkých či slaných receptoch a to v množstve cca do 30%. Takisto môžete konopný proteín používať na zahusťovanie omáčok, do pomazánok, plniek, mixovaných nápojov s ovocím alebo zeleninou (smoothies), šejkov, jogurtov, muesli a kaší, polievok, cestovín s makom či orechami a pod. Výhodou konopných potravín je ich výborná stráviteľnosť za surova (nie je potrebné ich tepelne upravovať ako napr. strukoviny alebo bežné obilniny). Takže treba skúšať! Potom sa podeľte s nami o Vaše nápady a recepty!