SUM Organic Chia Seed 250 g / SUM Chia semienka BIO 250 g

Chia semienko BIO 250 g

Bio semienka šalvie hispánskej, obľúbené hlavne medzi bežcami a vytrvalostnými športovcami. S vysokým obsahom omega-3 mastných kyselín, vlákniny a vitamínu E.
3,50 €
(cena s DPH)
Pôvodná cena: 4,50 €
Zľava: 1,00 €
Popis produktu

CHIA SEMIENKO BIO

Semienka chia (Salvia hispanica L.), kedysi veľmi cenená potravina dávnych Aztékov a Mayov, ktorá sa vďaka indiánskemu kmeňu ultra-vytrvalostných bežcov Tarahumarov z Mexika dostala do pozornosti najmä medzi  bežcami.

Jeden z najhodnotnejších rastlinných zdrojov omega-3 mastných kyselín (ALA).

Zloženie: 100% bio chia semienka (Salvia hispanica).

Použitie: Použite do kaší, müsli, polievok, pečených aj nepečených receptov, nevarených pudingov. Môžete použiť celé, alebo aj pomlieť či zmixovať. Výborné do smoothies – ovocných či zeleninových koktejlov. Majú vysokú želírovaciu schopnosť, poslúžia tak v mnohých receptoch aj ako dobré pojivo (pudingy, plnky, kaše, zmrzliny...)

Tip na prípravu nápoja Iskaite podľa indiánov Tarahumara: 1-2 lyžičky chia semienka na 0,3 – 0,5 l vody, pridajte citrónovú šťavu, môžete dosladiť (napr. kokosovým cukrom, jablkovou šťavou a pod.) Nechajte postáť pár minút, aby semienka napučali a vytvorili gélovitú konzistenciu. Premiešajte, vypite hneď alebo môžete popíjať počas tréningu či len tak počas dňa.

S vysokým obsahom omega-3, obsah ALA (kyselina α-linolénová, omega-3): 18 g / 100g.

Odporúčaný denný príjem do 15 g (podľa aktuálnej EÚ legislatívy).