Home produkty / e-shop Konopná káva Konopná káva BIO 500 g, Ceylon Cinnamon
SUM Hemp Coffee Ceylon Cinnamon Organic 500 g / Bio konopná káva Ceylon Cinnamon 500 g

Konopná káva BIO 500 g, Ceylon Cinnamon

Mletá zmes bio arabica kávy a konopného semienka, ochutená pravou bio ceylon škoricou. Výhodné veľké balenie.
17,90 €
(cena s DPH)
Výživové údaje:
(Priemerné nutričné hodnoty v 100g suchého výrobku)
neudáva sa
Zloženie:
*bio pražená Fair-Trade káva 100% arabica, *bio hrubý prášok z konopného semienka, *bio ceylonská škorica. *bio, z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
Krajina pôvodu:
Suroviny Južná Amerika, Kanada a iné. Káva je vyrobená na Slovensku.
Popis produktu

SUM HEMPCOFFEE CEYLON CINNAMON je mletá zmes bio Fair-Trade jemne praženej kávy 100% arabica a bio konopného semienka v pomere cca 70/30. Bio konopné semienko dodáva káve typickú nezameniteľnú orieškovú chuť a vôňu, ako aj nezvyklú ľahkosť. Cejlonská škorica obohacuje chuť a arómu o jemne korenisté tóny. 

Káva je vyrobená na Slovensku.


Káva je plodinou, ktorá patrí medzi najviac ošetrované chemikáliami (pesticídmi). Preto sa fakt oplatí kupovať bio kvalitu dopestovanú v ekologickom poľnohospodárstve. Naša káva bola vypestovaná na eko-plantážach v Mexiku a tak máte istotu, že nepodporujete obchod z chemikáliami  a ani pri spracovaní neboli použité akékoľvek neekologické metódy či prostriedky. Takisto bio znamená skutočné rešpektovanie lokálneho ekosystému. Kúpou bio a fair-trade produktov prispievate k zachovaniu pôvodných ekosystémov a súčasne podporíte lokálne komunity.

 

Arabika je najkvalitnejšia a súčasne najdrahšia odroda kávy, pretože sa chuťou aj arómou považuje za najlepšiu. V našej zmesi používame iba 100% arabiku.

 

Cejlonská škorica (resp. škorica "Ceylon", Cinnamonum verum L.) je pravá škorica, ako aj vyplýva z latinského názvu. Má jemnú sladkastú mierne korenistú chuť a svetlo hnedú farbu. Obsahuje omnoho menej kumarínu ako úplne bežná a lacnejšia čínska škorica "cassia", ktorá má drsnejšiu, viac korenistú chuť a tmavšiu farbu. Bio cejlonská škorica pochádza z kontrolovaného z ekologického poľnohospodárstva.

 

Fair Trade znamená férový obchod. Pri pestovaní a výrobe kávy sú pestovatelia, hlavne z tretích zemí spravodlivo odmeňovaní, nie sú vykorisťovaní a nie je využívaná detská práca. Takto viete, že sa podieľate svojím rozhodnutím zakúpiť túto kávu na férovejších a lepších podmienkach pre všetkých na celom svete.

 

Naša kávová zmes SUM HEMPCOFFEE CEYLON CINNAMON má nižší obsah kofeínu a je omnoho ľahšia ako bežná tmavo pražená káva vďaka tomu, že cca 30% obsahu zmesi tvorí nepražené konopné semienko a kávová zložka je pražená iba jemne. Hotový horúci nápoj vám tak zanechá aj ľahší pocit v žalúdku.

Vďaka konopnému semienku a cejlonskej škorici má konopná káva SUM HEMPCOFFEE CEYLON CINNAMON nezameniteľnú arómu a chuť, ktorú si po pár šálkach zamilujete a už sa jej nevzdáte.