Home produkty / e-shop Konopný čaj MY HEMP CHAI! MY HEMP CHAI! bio/organic GO HOME 25 g
MY HEMP CHAI! bio/organic GO HOME pure hemp tea / čistý konopný čaj

MY HEMP CHAI! bio/organic GO HOME 25 g

Čistý bio konopný čaj, výberová kvalita - ručne zbierané lístky z konopy siatej z ekologického poľnohospodárstva. Navyše v eko-obale z kompostovateľných materiálov.
4,88 €
(cena s DPH)
Popis produktu

Bio konopný čaj - konopná vňať sú ručne zbierané lístky z vybraných odrôd rastliny konopy siatej.

 

Konopná čajovina pochádza z potravinárskych odrôd povolených v EÚ – uvedených v spoločnom katalógu.

Môže obsahovať stonky a semienka ako prirodzenú súčasť vňate konope, keďže semienka dozrievajú postupne počas vegetačného obdobia rastliny.

 

Konopná sušina prirodzene obsahuje široké spektrum rôznych látok vrátane kanabinoidov, terpénov a fenolov.

O kanabinoidoch sa dočítate na internete, napr. tu: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kanabinoid

 

Základná príprava: použite ako bežný bylinkový čaj na prípravu bylinného nálevu alebo odvaru. Príprava bežného nálevu: 3 - 5 g bylinky zalejte 250 ml vriacej vody, zakryte a nechajte odstáť cca 3 - 5 min., potom preceďte. Môžete použiť aj do vlastných bylinkových zmesí.

Viacnásobná príprava: zalejte chvíľu odstátou prevarenou vodou (90°C), nechajte prikryté odstáť kratší čas, t.j. cca 2 - 3 min., takto môžete pripraviť niekoľko nálevov jemnejšej chuti.

Nálev výborne chutí aj vychladený. Nálev môžete použiť aj na prípravu koktejlov či smoothie.

 

Účinné látky obsiahnuté v čajovine sa dobre uvoľňujú pri vyššej teplote a za prítomnosti tukov, preto je výhodné použiť vňať napr. do varenia. Účinná je aj príprava tinktúry v alkohole.

 

Ďalšie použitie: Pridajte do kúpeľa. Podrvený materiál môžete použiť ako korenie do jedla. Pripravte si tinktúru - zalejte alkoholom (1 hmotnostný diel nadrvenej vňate na 5 hmotnostných dielov alkoholu) a nechajte odstáť 1 až 2 týždne.

 

Ekologické balenie: Obalový materiál je plne kompostovateľný vrátane transparetnej fólie! Fóliu môžete zahodiť do nádob určených na bio-odpad alebo do kompostu.