Home produkty / e-shop Konopný olej Konopný olej BIO 5l
SUM Hemp Seed Oil Organic / SUM Konopný olej bio

Konopný olej BIO 5l

Výnimočne kvalitný a úplne čerstvý bio konopný olej, krásny tmavo zelený a voňavý! Veľké 5-litrové balenie pre niekoľko rodín či priateľov.
99,00 €
(cena s DPH)
Pôvodná cena: 115,00 €
Zľava: 16,00 €
Poznámka:
Minimálna trvanlivosť do konca 09/2023.
Obrázky sú ilustračné, šarže ani dátumy spotreby nemusia zodpovedať aktuálnym produktom na sklade.
Výživové údaje:
(Priemerné nutričné hodnoty v 100 ml výrobku = 92 g)
Energetická hodnota: 3404 Kj / 828 Kcal
Tuky: 92 g (z toho: Nasýtené: 8 g, Mononenasýtené (Omega-9): 10 g, Polynenasýtené: 72 g z toho: ALA (kyselina alfa-linolénová, Omega-3): 21 g
Karbohydráty: 0 g
Vláknina: 0 g
Bielkoviny: 0 g
Soľ: 0 g
Vitamíny: vitamín E: 67,8 mg / 565%*
*referenčný denný príjem (dospelí)
Zloženie:
100% za studena lisovaný olej z *bio konopných semienok. Fľašované v ochrannej atmosfére pre zachovanie dlhodobej čerstvosti. *bio = z ekologického poľnohospodárstva.
Krajina pôvodu:
Vypestované a vyrobené v Európskej únii.
Popis produktu

Výhodná ponuka na konopný olej lisovaný z bio konopných semienok dopestovaných lokálnymi európskymi farmármi – 19,60 EUR/ lit.

 

Teraz si môžeš náš olej objednať vo väčsom EKONOMICKOM a aj EKOLOGICKEJŠOM balení - poď sa rozdeliť s rodinou či priateľmi...

Náš konopný olej pochádza z ekologického poľnohospodárstva a má certifikáciu BIO (SK-BIO-002). Olej je lisovaný z lokálneho semienka vypestovaného poľnohospodármi v Európskej únii, s ktorými dlhodobo spolupracujeme a ktorí spĺňajú naše najvyšsie nároky na ekológiu a kvalitu suroviny aj produkcie. Každá šarža je testovaná na množstvo parametrov v akreditovaných laboratóriách, máš tak istotu, že náš konopný olej je naozaj kvalitný, zdravotne nezávadný, čistý a ekologický.

 

Konopný olej patrí medzi najhodnotnejšie rastlinné oleje, najmä vďaka vysokému obsahu omega-3 polynenasýtených mastných kyselín (ALA), vitamínu E a vyváženého pomeru omega-3 a omega-6 mastných kyselín.

Faktom je, že náš konopný olej už v 1 lyžici (12,5 ml) obsahuje cca 2,5 g omega-3 (čo je minimálne 30x viac, ako lyžica bežného slnečnicového oleja) a 70% denného referenčného príjmu vitamínu E (dospelá osoba).

 

Konopný olej si môžeš dať len tak, na lyžičke, alebo pokvapkaj či nalej na akékoľvek hotové jedlo, ktoré príjemne dochutí a ako bonus aj krásne dozdobí. Zamiešaj do šalátu, pomazánky, nalej na hrianku! Skús spraviť majonézu – zmiešaj konopný olej, jogurt (kľudne aj rastlinný napr. mandľový), trochu horčice a byliniek...Mňam! A ak ho fakt do seba nemôžeš dostať, lebo si závislý napr. na bravčovej masti, tak sa ním môžeš aspoň natrieť - výborne hydratuje, ukľudňuje a zvláčňuje pokožku!

 

 

ČO OBSAHUJE KONOPNÝ OLEJ?


- 80% polynenasýtených mastných kyselín (PUFA), čo je najviac medzi bežnými rastlinnými olejmi vôbec. PUFA (omega-3 a 6) sú všeobecne považované za zdraviu prospešné tuky. Podmienené je to však ich vzájomným pomerom. V poslednom čase sa javí nízky príjem omega-3 oproti 6 (resp. nadmerný príjem omega-6) ako jeden z faktorov vzniku niektorých civilizačných ochorení. Za ideálny sa považuje pomer 1:2 až 1:3, čomu zodpovedá práve konopný olej.

 

- už v 1 polievkovej lyžici viac ako 2g omega-3 (ALA = kyselina alfa-linolénová)

 

- vzácnu GLA (kyselinu gama-linolénovú) a SDA (kyselinu stearidonovú).

 

- asi 10% mononenasýtených mastných kyselín (Omega-9), ktoré obsahuje napr. aj olivový olej.

 

- do 10% nasýtených tukov, zaraďuje sa tak medzi oleje s najnižším obsahom nasýtených mastných kyselín.

 

- vitamín E, už v 2 polievkových lyžiciach zhruba 1,4x referenčný denný príjem dospelej osoby.