Home produkty / e-shop Konopné semienka Konopné semienka BIO, 1 kg ekopack
SUM Organic Hemp Seed / SUM Konopné semienko BIO
SUM Organic Hemp Seed / SUM Konopné semienko BIO

Konopné semienka BIO, 1 kg ekopack

Veľké balenie v bio-rozložiteľnom kompostovateľnom obale BEZ PLASTU - na báze celulózy. Európske bio semienka najvyššej kvality. Bielkoviny, omega-3, 6, vláknina, minerály, vitamíny... Poďte do toho!
10,00 €
(cena s DPH)
Výživové údaje:
(na 100 g výrobku)
energia: 1910 kJ / 463 kcal
tuky: 33 g (z toho: nasýtené mastné kyseliny: 3,3 g)
sacharidy: 2 g (z toho: cukry: 2 g)
vláknina: 29 g
bielkoviny: 26 g
soľ**: 0,06 g
** bez prídavku soli. Soľ je obsiahnutá v potravine len v dôsledku prirodzene sa vyskytujúceho sodíku.

minerály: železo 13,0 mg / 93%*; fosfor 960 mg / 137%*; horčík 430 mg / 114%*; zinok 6,7 mg / 67%*; meď 1,70 mg / 170%*; mangán 12,0 mg / 600%*; draslík 760 mg / 38%*
vitamíny: tiamín (B1) 0,6 mg / 55%*; vitamín B6 0,7 mg / 50%*; kyselina listová 160 μg / 80%*
* denné referenčné príjmy vitamínov a minerálnych látok (dospelí).
Zloženie:
konopné semienko nelúpané*.
* = bio, z ekologického poľnohospodárstva
Krajina pôvodu:
EÚ / Francúzsko
Popis produktu

Toto balenie je ekologické a je BEZ PLASTU!

Vrecko je vyrobené z bio-rozložiteľnej kompostovateľnej fólie.

 

Prečo konopné semienko?

Konopné semienko sa v dnešnej dobe zaraďuje medzi "superpotraviny", najmä vďaka tomu, že obsahuje v sušine zhruba 1/3 mimoriadne dobre využiteľnej bielkoviny (edestín a albumín), 1/3 polynenasýtených mastných kyselín (omega-3 a 6 v ideálnom pomere 1:2 až 1:3) a 1/3 nerozpustnej vlákniny, ktorá jemne dráždi steny čreva a tak vyvoláva prirodzené peristaltické sťahy, čo ocenia najmä tí, ktorí majú problémy s vyprázdňovaním.

 

Konopné semienko je tiež výborným zdrojom vitamínov skupiny B (tiamín, vitamín B6 a kyselina listová), vitamínu E a minerálov ako železa, magnézia, medi, zinku, fosforu a mangánu.

 

Konopné semienka môžete jesť len tak, surové, alebo jemne chvíľku opražiť na panvici s nerafinovanou morskou soľou či korením, alebo aj na sladko s ryžovým či jačmenným sladom alebo kokosovým cukrom. Alebo pridajte do cesta na chlieb či slané pečivo ako chrumkavú ingredienciu. Nestratia sa ani v muesli, šaláte a pod. Môžete pomlieť napr. na makovom mlynčeku alebo v mixéri a pridať do múky alebo aj do ovocnej či makovej plnky, čím ju obohatíte o výnimočné proteíny, PUFA a vlákninu.

 

Jemne naklíčené semienko je výborné na prípravu konopného mlieka. Semienko umyte, vhodťe do mixéra, pridajte trošku vody a dobre pomixujte. Potom doplňte vodu v pomere 1:5 až 1:15 k semienku - podľa toho aké chcete mlieko intenzívne. Chvíľku pomixujte a preceďte cez jemné sitko. Mlieko môžete dosladiť medom alebo prírodným sladidlom podľa Vašeho výberu, takisto môžete dochutiť vanilkou, kakaom či ceylonskou škoricou alebo ako len chcete.